2017 tavaszi-nyári programok

• 2017 jan. 31

A programokról részleteket az Események menüpontban találnak. Bármilyen más kérdéssel kapcsolatban az info@mcpmuzeum.hu címen állunk rendelkezésre!

Budai borkorzó - MEGTELT!
Új időpont: május 5. péntek, 18.00
Április 27. csütörtök, 18:00
Séta és bor, esti fények a hegyen, meglepetés helyszínek, időutazás a ’20-as évek világába, irodalmi szemelvények, romantikus hangulat egy este alatt.
Bohém borkóstoló a Gellérthegy őshonos boraiból az egykori szőlősdombon található műteremben, Molnár-C. Pál festményei között. Az élmény magával ragad, egy pár órára kiléphetsz a rohanó mindennapokból és elmerülhetsz a bor mámorában.
 A sétát vezeti: Kampós Grácia borász és Csillag Péter
Időtartam: kb. 3 óra
Találkozó: Bor és kézműves Galéria (XI. ker. Bartók Béla út 8.)
Ára: 4000 Ft/fő

„100 év a Gellérthegyen”
Április 28. péntek, 18.00:– MCP történelem a művész születésnapja alkalmából, Csillag Péter, a művész unokája személyes emlékeivel, történeteivel. Részvétel: múzeumi belépővel.

Kerepesi temetőlátogatás
Április 29. szombat 10.00

Tartja: Fodor Éva művészettörténész, a Déri Múzeum muzeológusa, a debreceni Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum vezetője.                                                                       Részvételi díj: 2000 Ft, MCP Baráti Kör tagoknak: 1500 Ft. Jelentkezés: info@mcpmuzeum.hu

Molnár-C. Pál születésnapja
Április 30. vasárnap, 10.00: Belvárosi Nagyboldogasszony templom
Ünnepi szentmise Molnár-C. Pál születésnapja alkalmából, majd az újonnan megnyílt templom és altemplom bemutatása. Tartja: Osztie Zoltán plébános. Belépődíj nincs, a vezetésért adományt szívesen fogad a templom.

Záróra után
Május 4. csütörtök, 18.00
Hangulatos esti tárlatvezetés koccintással. Részvételi díj: 3000 Ft.

Budai borkorzó
Május 5. 18.00
 A sétát vezeti: Kampós Grácia borász és Csillag Péter
Időtartam: kb. 3 óra
Találkozó: Bor és kézműves Galéria (XI. ker. Bartók Béla út 8.)
Ára: 4000 Ft/fő
Jelentkezés: info@mcpmuzeum.hu vagy hello@budastep.com

Humorkonferencia Gárdonyi Gézával
Május 5-6. Szőlősgyörök
Részletek: ITT

Városmajor anno
Május 7. 10.00

Ma a Városmajor az egyik legforgalmasabb budai csomópontot öleli fel. Ez nem volt mindig így!
Szinte elképzelhetetlennek tűnik, hogy a  Városmajor és környéke a 19. században még kiránduló- és nyaralóhelyként volt ismert.
Túránk során felidézzük a kedvelt park hangulatát és bemutatjuk a szomszédságában épült villák életét. A jómódú polgárság megengedhette magának, hogy nyaranta a Kis-Svábhegy lábánál üdüljön, felfrissüljön a gyógyvízben, borozgasson a szőlőskertekben és vasárnap a “Stadtmérhof”-ban piknikezzen.
Letekintünk a Hegyvidékre fentről, megízleljük a park levegőjét, benézünk a villák kerítései mögé.
Különleges történetek, nagyszerű építészek keze nyoma, csodálatos kertek és villák, meglepetés helyek a budai forgalmas út közepén.
Felkeressük a fennmaradt emlékeket, a régi villaépületeket és kerteket, és megidézzük milyen lehetett az élet akkoriban.
Időtartam: 2-2,5 óra
Következő időpont:
Találkozó: Körszálló  (1026 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 47.)
Ára: 3000.-
Jelentkezés: info@mcpmuzeum.hu vagy hello@budastep.com

Múzeumok Majálisa
Május 20-21. szombat-vasárnap
A kedves érdeklődők minket is megtalálhatnak Nemzeti Múzeum kertjében.
A majálisra való tekintettel ezen a szombaton a Ménesi úti Műterem-Múzeum zárva tart!

Medgyessy Ferenc kiállításának finissage-a
Május 27. szombat
Látogatás a Százados úti művésztelepen, Medgyessy Ferenc nyomában.
Vezetőnk Szabó Gábor, harmadik generációs Százados úti szobrászművész, Szabó Iván szobrászművész fia, Gábor Móric festőművész unokája, aki személyesen is ismerte Medgyessyt.

30 év - A Molnár-C. Pál Baráti Kör művészeinek közös kiállítása
Június 9. péntek, 18.00
Megnyitó.

Kerti koncert
Június 10. szombat, 18.00
A Budapesti Vonósok hangversenye a műterem-múzeum kertjében. Rossz idő esetén a koncertet a múzeumban tartjuk. Részvételi díj: 2000 Ft, nyugdíjasoknak és diákoknak: 1000 Ft.

Élő Bibliaóra
Június 12. hétfő, 17.00
A részvétel ingyenes.

Szakmai nap a Molnár-C. Pál Baráti Kör kiállításán
Június 15. csütörtök 17.00

Záróra után
Június 22. csütörtök, 18.00
Hangulatos esti tárlatvezetés koccintással. Részvételi díj: 3000 Ft.

Múzeumok Éjszakája
Június 24. szombat
Délelőtt a Molnár-C. Pál Baráti Kör művészei maguk mutatják be a kiállítást. Belépődíj: a központi megszabott díj szerint.

Finissage
A 30 év - Molnár-C. Pál Baráti kör kiállításának ünnepélyes zárása.
Július 1. szombat 17.00

„Ég és föld között”
Szeptember 2. 17.00
Molnár-C. Pál kiállítás a Párbeszéd Házában.
A kiállítás szeptember 30-ig látogatható.

Kerti koncert
Szeptember 16. 18.00
A Budapesti Vonósok hangversenye. Részvételi díj: 2000 Ft, nyugdíjasoknak és diákoknak: 1000 Ft.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Értesüljön elsőként legújabb kiállításainkról, eseményeinkről