Hírlevél - április 18.

• 2017 ápr. 18

Kedves Barátaink!

Szeretettel küldjük áprilisi programajánlónkat.

Pincétől a padlásig – VAN még néhány hely, szeretettel várjuk a jelentkezéseket!

Április 21. péntek, 15.30

Magyar Nemzeti Levéltár központi épülete a várban a Bécsi kapu téren található. A több mint 250 éves intézmény az ország második legnagyobb közintézménye. A Pecz Samu által tervezett neoromán stílusú palota a magyar történelem legfontosabb írásos emlékeit őrzi. A résztvevők megtekinthetik a nyilvánosság előtt zárt levéltári raktárakat is, és sétát tehetnek a magyar történelem ezer éves múltját bemutató falfestmények előtt.

A sétát vezeti: Csonka Laura, történész

Időtartam: 2 óra

Találkozó: Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltára (I. ker. Bécsi kapu tér 2-4.)

Ára: 2000 Ft/fő (Molnár –C. Pál Baráti Kör tagoknak 1500 Ft/fő)

Gellérthegyi futballmesék

Április 22. szombat, 10.00

Karinthy Ferenc elveszett labdájának nyomába eredve elevenítjük fel a Gellérthegy kevéssé ismert futballtörténeteit Puskás óraüzletétől a Grosics-ház titkain át a Bozsik család életéig. Összeér történelem és irodalom, szó esik világháború idején bujkáló edzőről és békeidőben megvert bíróról, hallhatunk állambiztonsági iratokból felfedett krimit éppúgy, mint könnyed kávéházi anekdotákat.

Februárban debütált új sétánkról az Újbuda újság írt beszámolót, amely itt olvasható.

A sétát vezeti: ifj. Csillag Péter, a Nemzeti Sport újságírója

Időtartam: kb. 2,5 óra

Találkozó: Citadella kilátó (a buszparkoló mögött, a bazalt köveknél)

Ára: 3000 Ft/fő

Budai borkorzó

Április 27. csütörtök, 18:00

Séta és bor, esti fények a hegyen, meglepetés helyszínek, időutazás a ’20-as évek világába, irodalmi szemelvények, romantikus hangulat egy este alatt.

Bohém borkóstoló a Gellérthegy őshonos boraiból az egykori szőlősdombon található műteremben, Molnár-C. Pál festményei között. Az élmény magával ragad, egy pár órára kiléphetsz a rohanó mindennapokból és elmerülhetsz a bor mámorában.

A sétát vezeti: Kampós Grácia borász és Csillag Péter

Időtartam: kb. 3 óra

Találkozó: Bor és kézműves Galéria (XI. ker. Bartók Béla út 8.)

Ára: 4000 Ft/fő

„100 év a Gellérthegyen”

Április 28. péntek, 18.00:– MCP történelem a művész születésnapja alkalmából, Csillag Péter, a művész unokája személyes emlékeivel, történeteivel. Részvétel: múzeumi belépővel.

Kerepesi temetőlátogatás

Április 29. szombat, 10.00

Tartja: Fodor Éva művészettörténész, a Déri Múzeum muzeológusa, a debreceni Medgyessy Ferenc Emlékmúzeum vezetője.

Részvételi díj: 2000 Ft, MCP Baráti Kör tagoknak: 1500 Ft.

Jelentkezés: info@mcpmuzeum.hu

Budáról fúj a szél

Április 29. szombat, 15.30

Kávé, süti és irodalom a Hadikban, séta a Gellérthegyen, látogatás a MCP lakásmúzeumban.

A “Foglalt Páholy” titkai… Karinthy és Kosztolányi törzsasztalánál a Hadikban.

Szentimrevárosi séta a Gellérthegyen át, Nobel-díjasok, feltalálók, művészek, építészek, nyomdokain járva.

A séta végén „találkozás Molnár-C. Pállal” a lakásmúzeumban, ott ahol a festő élt, játszott és dolgozott egy fél évszázadon át.

Időtartam: 2,5-3 óra

Találkozó: Hadik kávéház (1111 Budapest, Bartók Béla út 36.)

Ára: 3500 Ft/fő

Molnár-C. Pál születésnapja

Április 30. vasárnap, 10.00: Belvárosi Nagyboldogasszony templom

Ünnepi szentmise Molnár-C. Pál születésnapja alkalmából, majd az újonnan megnyílt templom és altemplom bemutatása. Tartja: Osztie Zoltán plébános. Belépődíj nincs, a vezetésért adományt szívesen fogad a templom.

1%

Múzeumunk a Molnár-C. Pál Alapítványon keresztül az adó 1 %-val  - vagy bármi más módon is -  támogatható, amit nagy köszönettel és hálával fogadunk. Számlaszám 11711041-20866613, adószám: 18264193-1-43.

Szeretettel:

Csillag Éva és Péter

www.mcpmuzeum.hu

info@mcpmuzeum.hu

2017. április 18.

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Értesüljön elsőként legújabb kiállításainkról, eseményeinkről