Múzeumok Éjszakája 2021

• 2021 jún. 21

A MOLNÁR-C. PÁL MŰTEREM-MÚZEUM KERTJÉBEN

2021. június 26. - Már délelőtt 10 órától!

10:00 – „A sport művészei” - Beszélgetés Bölöni László erdélyi edzővel, a Steaua Bucuresti BEK-győztes játékosával, Cristiano Ronaldo felfedezőjével, a Nemzeti Sport EB-kommentátoráva. A beszélgetést Thury Gábor, a Nemzeti Sport főmunkatársa vezeti.
12:00 – „Perpetuum Mobile” – Beszélgetés a Széchenyi-díjas Prokopp Mária professzor asszonnyal, a róla megjelent könyv kapcsán.
14:30 – „A Ménesi út rejtett kincsei” – Gellérthegyi séta Csillag Péterrel a Gárdonyi tértől a Molnár-C. Pál Műterem-Múzeumig
16:00 – „A szépség szenvedélyes szolgálója” – Ligetiné Beke Ágnes hegedűművész könyvbeharangozó előadása Martzy Johanna hegedűművészről. A tervek szerint a hamarosan megjelenő könyv címlapján Molnár-C. Pál Martzy Johannáról festett portréja szerepel.
18:00 – „Rattlefish project” – Blues, ragtime, spirituálék. Ongjerth Dávid játszik százéves és újabb (saját) dalokat akusztikus gitáron és gitárbendzsón, a múzeum kertjében.
20:00 – Kertmozi egy pohár fröccsel – Álmok szenvedélye. Dokumentumfilm Molnár-C. Pál életéről.