Bemutatkozik a Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum

A gazdag művészeti hagyaték keresztmetszetét mutatja be az állandó MCP kiállítás

Ahol érződik a festék illata

Molnár-C. Pál (1894-1981) festőművész a Gellérthegy oldalában, egy Ménesi úti villában élt és alkotott 50 éven át. Halála után, 1984-ben kisebbik lánya, dr. Csillag Pálné Éva, családi gondozású magánmúzeumot hozott létre, ahol a művek a születésük helyén láthatók, és szinte érződik a festék illata. A Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum a legrégibb, családi gondozásban lévő magánmúzeum az országban.

Változatos életmű

A Molnár-C. Pál Műterem Múzeum 2011 óta közérdekű muzeális gyűjtemény. A témában, stílusban, technikai megoldásban szokatlanul változatos életmű mellett a művész személyes használati tárgyai és a családi emlékezet keltik életre az alkotót. A gazdag művészeti hagyaték keresztmetszetét mutatja be az állandóan változó MCP kiállítás, amelynek anyaga időről időre témák szerint változik.

Tavasz Terem

2008 óta két múzeum működik egy helyen, a szomszédos - Molnár-C. Pál idősebbik, Magda lányának egykori otthonából kialakított lakásmúzeumban, a lakók nevét is megörökítő -Tavasz Teremben nagy mesterek, családi gondozásban levő gyűjteményeit mutatjuk be „a művész is ember” alapgondolattal egy „Művésztükör” című kiadványt kézbe adva, amelyről az alkotó emberi lénye, személyisége pillant vissza ránk.

MCP Műhely

A Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel jó együttműködésben, az egyetem művészettörténész hallgatóival , gyakornoki és önkéntesi alkotó munkával közösen hozzuk létre a Tavasz-Terem kiállításait, 2008 óta évente három-négy alkalommal. Az önkéntes csapat "MCP Műhely" néven Bizzer István művészettörténész tanár szakmai vezetése mellett készíti családias, személyes stílusban a - nagy mesterek kis lakásban - történő bemutatását.

MCP Műhely

Molnár-C. Pál Baráti Kör

Ezen a helyen született meg a Molnár-C. Pál Baráti Kör, amely egy kis művésztársaságból  nőtte ki magát, akik még Molnár-C. Pállal, később Éva lányával, az ő halála után Péter unokájával és családjával találkoznak havi rendszerességgel a festmények között. Művészetről, az alkotás örömeiről és küzdelmeiről, a kultúra aktuális eseményeiről folyik a szó egy csésze tea vagy egy pohár bor mellett.

Baráti kör