Exhibition details

A Molnár-C. Pál Műterem-Múzeumban a Római Magyar Akadémia születésének (1928) 100. évfordulójára készülünk Molnár-C. Pál és Chiovini Ferenc festőművészek alkotásaival. 

Molnár-C. Pál az első ösztöndíjasok között indult Rómába 1928-ban Pátzay Pállal, Szőnyi Istvánnal és Aba-Novák Vilmossal, és 1931-ben tért haza Budapestre. Chiovini Ferenc festőművész 1936-ban utazott a Római Magyar Akadémiára, így Rómában a két művész nem töltött együtt időt, de mindkettejük életére meghatározó élményt jelentett az ösztöndíj. 

A két művész itáliai ihletésű alkotásaiból merít a tárlat. 

A kiállítást és a kiállítás kapcsán megjelent kiadvényt a Nemzeti Kulturális Alap támogatta. 

Tárlatvezetés a Buonasera, Signorina! című kiállításon:

Csillag Péter, Molnár-C. Pál unokája és Hatvani István Gábor, Chiovini Ferenc dédunokája a kiállításon:

Map