Kiállítás részletei
- Kezdődik: 2025 szept. 12
- Vége: 2026 jún. 20
- Helyszín: Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum
A Molnár-C. Pál Műterem-Múzeumban a Római Magyar Akadémia születésének (1928) 100. évfordulójára készülünk Molnár-C. Pál és Chiovini Ferenc festőművészek alkotásaival.
Molnár-C. Pál az első ösztöndíjasok között indult Rómába 1928-ban Pátzay Pállal, Szőnyi Istvánnal és Aba-Novák Vilmossal, és 1931-ben tért haza Budapestre. Chiovini Ferenc festőművész 1936-ban utazott a Római Magyar Akadémiára, így Rómában a két művész nem töltött együtt időt, de mindkettejük életére meghatározó élményt jelentett az ösztöndíj.
A két művész itáliai ihletésű alkotásaiból merít a tárlat.
A kiállítást és a kiállítás kapcsán megjelent kiadvényt a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.
Tárlatvezetés a Buonasera, Signorina! című kiállításon:

Csillag Péter, Molnár-C. Pál unokája és Hatvani István Gábor, Chiovini Ferenc dédunokája a kiállításon:





